İlk uçak

İlk uçağınızı seçin!

 
Bu dökümanda WarBirds simulasyonuna yeni başlayanlar için avantajlı bazı uçakları tanıyacaksınız. Bu uçakların dezavantajından da bahsedeceğiz. Online uçuşlarda eğitim filosu pilotlarına bu haritada Gold veya Red uçacaksınız diye bir sınır yoktur, bu yüzden eğitim sürecinde bütün uçakları deneme şansına sahipsiniz.

Spitfire Mk.V alman pilotlarının sevmedikleri, 20mm topları ile gold pilotlarının korkulu rüyası bir uçak. Avantajları çok iyi dönüş kabiliyeti ve silah gücü, RPS (Rolling Plane Set = Server tarafından uçakların tarihi göreve başlama – bitme sıraları ayarlamasıdır. Yani 1940 senesinde başlayan savaşın ilk yıllarında,1942 yılında imal edilen alman FW-190 uçağıyla uçamazsınız.) sırasında uzun müddet kullanılabilirliği. Dezavantajları cephanesinin kısıtlı oluşu, hızının yetersizliğidir. Bir Fw-190 veya P-51 Mustang uçağını yakalayamazsınız, ama onlar da Spitfire ile çok dönüşlü dalaşa giremezler. Bütün hızlarda uçması kolay bir uçaktır, ani dönüş yetenekleri yeni başlayan pilotlar için gerçekten hayat kurtarıcı bir unsurdur. İyi bir görüş alanına sahip, konvergenz ayarı doğru yapılırsa vurucu, çabuk hızlanabilen ve enerjisini iyi koruyabilen bir uçak.. Kalkışlarda ve bilhassa inişlerde stall hızı düşük olduğu için rahartça kullanabileceğiniz bir uçaktır.

P-38L de yeni başlayanlar için tavsiye edilir, bilhassa motor devir ve tork problemi olmadığı için, dümen kullanmayı en aza düşürmesi dolayısıyla tercih edilen bir uçaktır. Burnuna monte edilmiş silahları sayesinde konvergenz ayarlama mecburiyeti yoktur.

F6F Hellcat, arkaya bakış açısının kısıtlı olduğunu kayda almazsak çok iyi bir tercih olacaktır. Çok güzel manövre kaabiliyetine sahip, enerji koruyabilen bir uçaktır.

Ki-84 de güzel bir tercih. – süratli, iyi manövre yapan, güçlü ve iyi silahları olan bir uçaktır, Bilhassa 4000 metreye kadar olan yüksekliklerde operasyon yapar, fazla yükselirseniz randımanı düşer.

A6M Zero en iyi manövre kaabiliyetine sahip, bilhassa düşük hızlarda nerdeyse olduğu yerde dönebilen bir uçaktır, Spitfire uçaklarının korkulu kabusu olmuştur. Dezavantajı çabuk hasar görmesidir. (Helva kağıdından yapıldığı söylenir 🙂 )

Ki-43, WarBirds simulasyonunun en güzel turn & burn (dönüşü ve hızlanma kaabiliyeti yüksek uçak) uçağıdır. Tek dezavantajı zayıf silah gücüdür..

Yaks, bilhassa  Yak-3, WarBirds simulasyonunda görüş açısı en büyük olan uçaklardır. Konvergenz problemleri yoktur, kullanımı kolay uçaklardır. Dezavantajı kısıtlı cephanesidir.

Bütün Luftwaffe (Alman hava gücü) uçakları kullanımı daha fazla dikkat isteyen uçaklardır. İlla alman uçağı uçacağım diyen pilotlara Bf 109E veya F serisi tavsiye edilir.